Rozszerzone naczynka - jak sobie z nimi radzić?

Udostępnij:

Rozszerzone naczynia krwionośne to problem, z którym boryka się bardzo dużo osób. Takie zmiany nie tylko wyglądają mało estetycznie, ale w niektórych przypadkach mogą również powodować duży dyskomfort. U części osób są one stosunkowo małe i słabo widoczne, natomiast u innych tworzą łatwo dostrzegalne, rozległe sieci, które mogą wpływać na nasze samopoczucie, obniżając naszą pewność siebie. Skąd właściwie biorą się takie zmiany i jak możemy się ich skutecznie pozbyć? Oto garść najważniejszych informacji.Rozszerzone naczynka  - skąd się biorą?

Mnóstwo osób zastanawia się dlaczego akurat ich skóra jest pokryta tak zwanymi pajączkami. Istnieje wiele czynników, które mogą mieć wpływ na ich powstawanie. Niektóre z nich są nabyte, a inne samoistne. Nie zawsze mamy zatem wpływ na to, że rozszerzone naczynka staną się naszym znakiem rozpoznawczym. U wielu osób rozszerzające się naczynka to problem genetyczny, który wcześniej dotknął ich rodziców i dziadków. Winowajcą może być również jakieś schorzenie ogólnoustrojowe, którego efektem ubocznym są właśnie pajączki. Na rozszerzanie się naczynek krwionośnych mogą mieć także wpływ przyjmowane przez nas leki oraz niekorzystne dla naszej skóry warunki, na jakie ją narażamy. Chodzi tutaj chociażby o zbyt intensywną ekspozycję na słońce, ale także wiatr oraz wilgotne powietrze.Rozszerzone naczynka - czy należy z nimi walczyć?

Rozszerzone naczynka to przede wszystkim problem natury kosmetycznej. Skóra pokryta czerwonymi pajączkami nie prezentuje się zbyt ładnie, co może być przyczyną poważnych kompleksów. Jeśli zmiany są duże, osoba nimi dotknięta może unikać kontaktów z innymi osobami, gdyż będzie się wstydziła swojego wyglądu. W takiej sytuacji odpowiedni zabieg niwelujący pajączki może być naprawdę dobrym pomysłem. Okazuje się jednak, że u części osób, duże i widoczne naczynka krwionośne mogą również powodować dyskomfort, a nawet ból. Najczęściej pacjenci uskarżają się na bardzo nieprzyjemne uczucie naciągnięcia skóry i jej pieczenie w miejscu występowania zmian. Dla takich osób zabieg ich usunięcie również może być jedynym rozwiązaniem.Rozszerzone naczynka - jak je usunąć?

Pierwszym krokiem stawianym przez osoby z problemem rozszerzonych naczynek jest zwykle zakup specjalnych kosmetyków do tego typu cery. Na dłuższą metę jednak, jeśli chcemy na dobre pozbyć się tego problemu, nie będzie to wystarczające. Rozwiązaniem może okazać się zabieg z użyciem lasera neodymowo-yagowego. Zamykanie naczynek tą metodą jest skuteczne i w pełni bezpieczne dla pacjenta, dlatego jest ona dość często stosowana.

W trakcie zabiegu, rozszerzona naczynka są naświetlane przy pomocy promienia lasera. Krew w naczynku zostaje w ten sposób podgrzana, przez co ulega ono obkurczeniu. Efektem końcowym jest zamknięcie takiego naczynka już na stałe. To jak dużo zabiegów trzeba wykonać dla uzyskania satysfakcjonującego rezultaty zależy od głębokości i wielkości naczynek. Warto jednak podkreślić, że zabieg ten nie wywołuje bólu, co jest obawą wielu osób. Pojawić się może jedynie delikatne pieczenie w trakcie naświetlania naczynek laserem.

Więcej na klinikamurano.com

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Jak mogę ubiegać się o moje wygrane w lotto

To jest teraz! Wygrałeś w Lotto! Jak ubiegać się o swoje wygrane w Lotto? To pytanie zostało zadane przez wszystkich poprzednich zwycięzców. Dobrze jest, abyś wiedział jak ubiegać się o...

Trądzik

Trądzik to choroba, która w wyniku nadprodukcji sebum zamyka pory tworząc wypryski i niedoskonałości na skórze. W walce z trądzikiem najważniejsza jest dobra diagnoza a co za tym idzie kontakt z lekarzem dermatologii w celu ustalenia rodzaju trądziku i dalszego postępowania. 

Wyróżniamy killa rodzajów trądziku: 

  • młodzieńczy
  • niemowlęcy
  • pospolity
  • polekowy
  • różowaty
  • hormonalny

Najpopularniejsze z nich to: 

  • Trądzik różowaty 

Charakterystyczne pajączki, bruzdy i zaczerwieniona twarz to objawy trądziku różowatego. Jest to przewlekła postać zmian skórnych w obrębie twarzy. 

  • Trądzik niemowlęcy

Nie grożny, lecz pewnie stresujący świeżo upieczonych rodziców gdy na buzi ich dziecka wychodzą krostki. W tym wypadku nie należy traktować wysypki specjalistycznymi maściami - trądzik niemowlęcy schodzi z czasem sam.