Jakie są najchętniej wykonywane zabiegi medycyny estetycznej?

Udostępnij:

Obecnie coraz więcej osób korzysta z zabiegów medycyny estetycznej. Rosnące zainteresowanie tą dziedziną wynika głównie z tego, że dzięki niej możliwe jest zachowanie młodego wyglądu twarzy, jej odpowiednie wymodelowanie, zniwelowanie asymetrii czy usunięcie niechcianego owłosienia i innych drobnych mankamentów. Dowiedz się, jakie są najchętniej wykonywane zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej.

Zabiegi laserami diodowymi i frakcyjnymi

Zabiegi laserami diodowymi i frakcyjnymi to podstawa w większości gabinetów kosmetologicznych i medycyny estetycznej. Z ich pomocą można wykonać między innymi:

 • laserowe odmładzanie twarzy,
 • depilację laserową,
 • usuwanie przebarwień skóry,
 • laserowe zamykanie naczynek.

Obecnie zabiegi laserowe są wyjątkowo komfortowe dzięki nowoczesnym technologiom chłodzenia skóry w czasie jej naświetlania. Dodatkowo w niektórych przypadkach można zastosować znieczulenie miejscowe, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Nici liftingujące lub rewitalizujące

Nici liftingujące i rewitalizujące to nowoczesny sposób na poprawę owalu twarzy, pozbycie się zmarszczek czy podniesienie policzków, dlatego na stałe zaczęła wykorzystywać je medycyna estetyczna. Lublin to jedno z miejsc, w którym te zabiegi wykonuje się wyjątkowo często, ponieważ Pacjenci z okolicznych województw zjeżdżają się do gabinetu Ars Medica, który znajduje się na terenie miasta. Nici mogą być proste lub haczykowate i mają za zadanie intensywnie zregenerować skórę, unieść ją oraz pobudzić do produkcji kolagenu i elastyny. Zostały uznane za najskuteczniejszą niechirurgiczną metodę liftingu twarzy.

Zabiegi z kwasem hialuronowym

Przy pomocy iniekcji kwasem hialuronowym można wymodelować twarz właściwie w dowolny sposób, pozbyć się bruzd i zmarszczek czy cieni pod oczami. Dużą zaletą ze stosowania tego związku jest również możliwość wypełnienia i powiększenia ust, które cieszy się ostatnio ogromną popularnością. Dodatkowym atutem jego stosowania jest poprawa nawilżenia i napięcia skóry, która od razu staje się promienna i zrelaksowana. Wszechstronność jego stosowania oraz wymierne efekty sprawiły, że kwas hialuronowy na stałe zagościł w gabinetach medycyny estetycznej.

Artykuł partnera

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Najskuteczniejsze metody leczenia trądziku...

Trądzik to choroba skóry, która - w wyniku nadmiernego wydzielania sebum - prowadzi do zamykana porów. W konsekwencji następuje zakażenie bakteryjne. Objawy choroby różnią się w...

Trądzik

Trądzik to choroba, która w wyniku nadprodukcji sebum zamyka pory tworząc wypryski i niedoskonałości na skórze. W walce z trądzikiem najważniejsza jest dobra diagnoza a co za tym idzie kontakt z lekarzem dermatologii w celu ustalenia rodzaju trądziku i dalszego postępowania. 

Wyróżniamy killa rodzajów trądziku: 

 • młodzieńczy
 • niemowlęcy
 • pospolity
 • polekowy
 • różowaty
 • hormonalny

Najpopularniejsze z nich to: 

 • Trądzik różowaty 

Charakterystyczne pajączki, bruzdy i zaczerwieniona twarz to objawy trądziku różowatego. Jest to przewlekła postać zmian skórnych w obrębie twarzy. 

 • Trądzik niemowlęcy

Nie grożny, lecz pewnie stresujący świeżo upieczonych rodziców gdy na buzi ich dziecka wychodzą krostki. W tym wypadku nie należy traktować wysypki specjalistycznymi maściami - trądzik niemowlęcy schodzi z czasem sam.