Jak stosować sudocrem na trądzik?

Udostępnij:

Sudocrem może pomóc na wszelkiego typu wysypki, ranki i podrażnienia, a także na pojedyncze wypryski. Niestety sam w sobie niezmiernie rzadko jest w stanie zlikwidować trądzik.


Sudocrem na trądzik niemowlęcy 


Uważa się, że Sudocrem to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych kremów na trądzik niemowlęcy. Ta cynkowa maść doskonale wysusza powstałe krostki. Wielu specjalistów zaznacza jednak, że najwłaściwiej zrezygnować ze smarowania niemowlęcia podczas występowania trądziku. Skóra noworodka jest bardzo delikatna - zarówno maści, jak i antybiotyki mogłoby jej jedynie zaszkodzić. Najbardziej zalecane jest zwyczajne przeczekanie trądziku - najczęściej mija po prostu sam.


Jak stosować Sudocrem na trądzik? 


Okazuje się, że… Najlepiej nie stosować. Co prawda wspomaga on regenerację skóry, działając łagodząco i ochronnie, zabezpieczając jednocześnie cerę przed czynnikami drażniącymi, jednak standardowo nie stosuje się go w kuracji trądziku - jest po prostu niewystarczający.


Sudocrem na trądzik różowaty
 

W leczeniu trądziku różowatego zdecydowanie lepiej sprawdzi się leczenie miejscowe i doustne. W przypadku leczenia miejscowego istotnym jest używanie metronidazolu 0,75% i 1%, występującego w postaci żelu i kremu, jak również kwasu azelainowego i 10% sulfacetamidu sodowego z 5% siarką i nadtlenkiem benzoilu, powodujących usunięcie grudek i krost. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być także stosowanie antybiotyków, te jednak użytkować można maksymalnie przez okres 3 miesięcy, z koniecznie następującą po nim przerwą.

Leczenie doustne wpływa na neutralizowanie problemów będących przyczynami trądziku, np. na niedokwaśności soku żołądkowego, zaburzenia hormonalne itd.  Antybiotyki, mające za zadanie niwelowanie powstałego już trądziku, to przede wszystkim tetracyklina, doksycyklina i limecyklina. Jeśli przeciwwskazania zdrowotne zabraniają zażywania leków z grupy tetracyklin, właściwe będzie użycie makrolidów. Antybiotyki zażywać należy koniecznie w towarzystwie probiotyków, w celu zabezpieczenia żołądka przed zniszczeniami. W przypadku odporności na działania wymienionych antybiotyków, można sięgnąć po izotretynoinę - niestety prócz skutecznej walki z trądzikiem powoduje ona również negatywne skutki, takie jak krwawienie z nosa, dlatego stosowana jest w ostatecznych przypadkach.


Sudocrem na trądzik w ciąży
 

Sudocrem u cierpiących na trądzik kobiet w ciąży, podobnie jak w przypadku trądziku pojawiającego się u pozostałych chorych, także się nie sprawdzi. Najlepsze w leczeniu trądziku w ciąży będą domowe sposoby, takie jak: regularne oczyszczanie skóry płynem micelarnym i tonizowanie,  peeling enzymatyczny dwa razy w tygodniu, a także wyeliminowanie kosmetyków na bazie alkoholu i specyfików zatykających pory. Przy trądziku w ciąży warto: kontrolować poziom witamy A i E oraz kwasów omega 3, przecierać zmiany skórne olejkiem lawendowym, olejkiem z drzewa herbacianego, wyciągiem z aloesu lub sokiem z cytryny, jak również stosować maseczki z drożdży i raz w tygodniu pokusić się o kąpiel ziołową z pokrzyw i łopianu. Zalecane są również napary z rumianku, bratka, pokrzywy lub sok z aloesu, jednak można stosować je wyłącznie po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

0 Komentarze

Socialmedia

Warte uwagi

Najskuteczniejsze zioła na trądzik. Kompletny...

Nie od dziś wiadomo, że ziołolecznictwo posiada bardzo szerokie zastosowanie. Sprawdź, jakie zioła skutecznie wspomogą walkę z trądzikiem!   Zioła na trądzik różowaty ...

Trądzik

Trądzik to choroba, która w wyniku nadprodukcji sebum zamyka pory tworząc wypryski i niedoskonałości na skórze. W walce z trądzikiem najważniejsza jest dobra diagnoza a co za tym idzie kontakt z lekarzem dermatologii w celu ustalenia rodzaju trądziku i dalszego postępowania. 

Wyróżniamy killa rodzajów trądziku: 

  • młodzieńczy
  • niemowlęcy
  • pospolity
  • polekowy
  • różowaty
  • hormonalny

Najpopularniejsze z nich to: 

  • Trądzik różowaty 

Charakterystyczne pajączki, bruzdy i zaczerwieniona twarz to objawy trądziku różowatego. Jest to przewlekła postać zmian skórnych w obrębie twarzy. 

  • Trądzik niemowlęcy

Nie grożny, lecz pewnie stresujący świeżo upieczonych rodziców gdy na buzi ich dziecka wychodzą krostki. W tym wypadku nie należy traktować wysypki specjalistycznymi maściami - trądzik niemowlęcy schodzi z czasem sam.